Menu

Ny Køge Nord FC webshop

image
16. februar 2024 kl. 15:44
NY STOR TØJAFTALE MED SPORTYFIED OG PUMA ⚪️🔵⚽️

Fra 1/2-2024 har Køge Nord Fc skrevet under på en aftale med ny leverandør af fodboldtøj til klubben.
I Køge Nord FC hjælper det os med at pleje vores medlemmer bedre med udstyr og tøj til alle unger, spillere og trænere/holdledere. Sammen med Sportyfied har vi lavet en aftale med PUMA, som skal gøre det nemmere for vores medlemmer at iklæde sig klubbens farver og logo med
vores nye specieltdesignede webshop.

FREM TIL 4/3 FÅR ALLE 10% I SHOPPEN, NÅR DE HANDLER!
BRUG KODEN: KOGENORDFC10%

FIND WEBSHOPPEN HER: https://knfc.sportyfied.com/

"Køge Nord FC er jo en klub der har betyder meget for mig, da jeg jo har rigtig mange gode minder fra min egen tid i klubben. Så jeg blev selvfølgelig meget glad, da de hev fat i mig omkring et samarbejde.
Gennem nogle gode snakke blev vi hurtigt enige om, at Sportyfied passede rigtig godt ind i det som Køge Nord FC søger i en tøjleverandør, med et stort fokus på samarbejdet i hverdagen, og en moderne online løsning til klubbens medlemmer, så vi glæder os rigtig meget til at komme i gang med samarbejdet."
Mads Vinberg Hansen
Sportyfied

’’Hos Puma er vi glade og stolte over vores nye aftale som leverandør til Køge Nord! Vi følte dette fra var et oplagt samarbejde efter en god dialog med både klubben og Sportyfied. Puma har også en lang historik i området fra tidligere i Rishøj boldklub-tiden, så er vi stolte over at byde Køge Nord FC velkommen tilbage i Puma-familien’’
Kasper Hougaard Andersen
Team sales manager Puma
Luk